22
DigiKamp-Digital Dönüşüm Yarışması Hk.

Sayın Üyemiz, 

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından alınan bir yazıya atfen; Bakanlığın ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, başvuruların alınmaya başlandığı, Yarışmada hedef kitlesinin teknoloji KOBİ’leri, teknoloji mikro işletmeleri, yazılım firmaları, teknoloji kümelenmeleri ve girişimcileri olduğu ve dereceye giren projelerin ödüllendirileceği yarışma hakkında www.digikamp.gov.tr internet sitesinden detaylı bilgi edinilerek başvurular gerçekleştirilebileceği bilgileri aktarılmaktadır.

[Devamını oku...]

20
IPARD Kırsal Kalkınma Destekleri Bilgilendirme Webinarı

 Sayın Üyemiz,

 

TKDK Başkanı Dr. Muhammed Adak’ın katılımıyla TOBB ve TKDK işbirliğinde 21 Ocak 2021 Perşembe saat 14:00’te gerçekleştirilecek olan “IPARD Kırsal Kalkınma Destekleri Bilgilendirme Webinarı”na katılımlarınızı bekliyoruz.

[Devamını oku...]

19
Teknoloji’de Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü Webinarı ve B2B Etkinliği

 Sayın Üyemiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, TOBB ve Vodafone Türkiye işbirliğinde telekomünikasyon sektöründe yerli ürün kullanımını artırmak, Vodafone Türkiye’nin tedarik zincirine katılabilecek KOBİ’ler ile etkin iletişim ve işbirliğinde bulunmak ve potansiyellerini hayata geçirmek amacıyla gerçekleştirilecek olan Teknoloji’de Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü Webinarda telekomünikasyon sektörü ekosisteminin ihtiyaçları, yerli malı belgesinin faydaları, Ar-Ge, teknoloji ve yerlileştirme alanlarındaki KOSGEB destekleri ile Vodafone Türkiye satın alma politikaları anlatılacaktır. Webinar sonunda kayıt esnasında seçilen ürün grubuna göre KOBİ’ler ile online işbirliği görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

25
Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Tanıtım Webinarı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

 

[Devamını oku...]

24
BREXIT Hk.

Sayın Üyemiz,

 

 

TOBB'dan alınan yazı ile Ticaret Bakanlığı tarafından 15 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen çevrimiçi bilgilendirme toplantısında, üyelerimizin Birleşik Krallık ile ticarette değişen ortama hazırlıklı olmaları ve yeni döneme ilişkin kural/uygulamalar ile muhtemel serbest ticaret anlaşmasına yönelik gelişmeler hakkında bilgi verildiği iletilmiştir.

 

[Devamını oku...]

23
KKYDP 14. Etap Destekleri

 Sayın Üyemiz;

 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamındaki %50 hibe desteği sağlayan 14. etap kırsal ekonomik altyapı yatırımları ile tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesine ilişkin 2020/24 ve 2020/25 no'lu tebliğler yayımlanmıştır.

[Devamını oku...]

21
Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri

Sayın Üyemiz,

 

Tüm dünyada sağlık alanındaki etkisinin yanında İş Dünyasına da etki eden Koronavirüs (Covid-19) salgınının iş yaşamında alınacak tedbir ve hazırlıkları ele alacağımız “Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri” konulu eğitim programına teşriflerinizi bekleriz.

[Devamını oku...]

17
Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

[Devamını oku...]

17
Standartların gözden geçirilmesi Hk.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen 08.12.2020 tarihli 10650 sayılı yazısı; 

 

Türk Standardları Ensitüsü'nden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine  iletilen bilgilendirmede; uluslararası ve Avrupa Birliği standard hazırlama prosedürleri gereğince, basımı üzerinden 5 yıl geçmiş olan Standardların; revizyon, tadil, yürürlükten kaldırılma veya aynen kabul edilmesini sağlamak amacıyla sistematik olarak gözden geçirildiği, Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan ve 2016 yılında yayımlanmış bulunan Türk standardları ile bu uygulamaya paralel bir çalışmanın başlatıldığı ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

16
Covid - 19 Ek Önlemler Genelgesi

Sayın Üyemiz,

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 15.12.2020 tarih ve E-89780865-153-20856 sayılı Covid­19 Ek Önlemler konulu ekte yer verilen Genelgesi ile Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 25İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   


 

 

 

 

 

İsmail Bayram EŞİT