Entries for Mart 2018

30
Paris IV Konferansı Hk.

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda;

Lübnan ekonomisinin ve altyapısının iyileştirilmesi için uluslararası finansman desteği sağlanması amacıyla 6 Nisan 2018 tarihinde Paris’te Bakanlar düzeyinde düzenlenecek Paris IV Konferansı’na hazırlık amacıyla 6 Mart 2018 tarihinde inşaat şirketleri başta olmak üzere özel sektörün katılımıyla bir toplantı düzenlendiği bildirilmekte olup, 

[Devamını oku...]

28
KÜTBO Organ Seçimleri Duyurusu
Sayın Üyemiz,   T.C. Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın kararı gereği;   Kütahya Ticaret Borsası Organ Seçimi 2 Nisan 2018...

[Devamını oku...]

23
Kosova Stratejik Yatırımlar Yasası

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı’nın yazısına atfen, Kosova’da stratejik yatırımlara ortam hazırlanması, üretim koşulları ve standartların iyileştirilmesi ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesini amaçlayan Stratejik Yatırımlar Yasası’nın, Kosova Meclisi’nde 11 Ekim 2016 tarihinde kabul edilerek, 8 Şubat 2017 tarihinde de Kosova Resmi Gazetesi’nde yayımlandığı belirtilmekte ve yasaya ilişkin hükümlerin uygulanabilmesi için gerekli usul ve esasları belirleyen alt düzenlemelerin 30 Ocak 2018 tarihinde tamamlanabilmesi üzerine, söz konusu yasanın 8 Şubat 2018 tarihinde yayımlanarak uygulama imkânı kazandığı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

23
Gateway Gulf Bahrain 2018 Konferansı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda; Prens ve Birinci Başbakan Yardımcısı Salman bin Hamad Al Khalifa'nın himayelerinde Bahreyn'e yatırım çekilmesi amacıyla 8-10 Mayıs 2018 tarihlerinde "Gateway Gulf Bahrain 2018" isimli konferansın düzenleneceği bildirilmekte olup, konferansa ilişkin broşüre buradan ulaşabilirsiniz 

[Devamını oku...]

22
3. İran Maden ve Maden Endüstrisi Toplantısı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda; T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın yazısına istinaden, 3. İran Maden ve Maden Endüstrisi Toplantısı'nın 2-3 Temmuz 2018 tarihlerinde Tahran'da düzenleneceği bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

21
BIA Yatırım Formu - Gürcistan

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı’nın yazısına atfen “BIA Yatırım Forumu – Gürcistan Fırsatları Ülkesi” etkinliğinin 15 Mayıs 2018 tarihinde Tiflis Radisson Blu Iveria Otel’de gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

500’den fazla iş insanının katılımının beklendiği belirtilen etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, program ve katılım koşulları, TOBB web sitesinin (https://www.tobb.org.tr/UlkeRehberi/Sayfalar/gurcistan.php) de yer almaktadır.

[Devamını oku...]

20
"Şirket Kurmak Artık Çok Kolay"

Şirket kurulurken yaşanan bürokrasi kaldırıldı, maliyetler ve prosedür minimum noktaya geldi. Şirket kuruluş işlemleri artık başka bir yere gitmeye gerek kalmadan,  sadece odalarda faaliyet gösteren ve ‘tek durak ofis’ olarak tasarlanan ticaret sicil müdürlüklerinde yapılacak.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu reformlar sonrasında Türkiye’nin Dünya Bankası’nın şirket kuruluş işlemleri sıralamasında ilk 10’a gireceğine dikkat çekti.

[Devamını oku...]

14
KÜTBO Organ Seçimlerine İlişkin Duyuru

Sayın Üyemiz,


5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun 81.maddesine göre Kütahya Ticaret Borsası Organ Seçimleri 02 NİSAN 2018 Pazartesi günü Saat: 08.00-17.00 saatleri arasında Ticaret Borsası Hizmet Binası (Bölcek Mah. Tavşanlı Karayolu Bulvarı No:34) Kütahya adresinde yapılacaktır.

Seçme ve seçilme hakkına sahip olanları gösteren listeler 14-15-16 Mart 2018 tarihlerinde Ticaret Borsası ilan panosunda ilan edilecektir. Listelere yeni kayıt ve itirazlar askı süresi içinde İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına müracaat edilmek sureti ile yapılacaktır. Listelere askı süresi dışında isim ilavesi ve itiraz yapılmayacaktır.

[Devamını oku...]

13
Türkiye-Moldava Ekonomi Forumu

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB)  Borsamıza gönderilen yazıda;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Moldova İşadamları Derneği (BPAM) işbirliğinde, 23 Mart 2018 Cuma günü, TOBB’un İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda, Moldova Ekonomi Bakanı Chiril Gaburici’nin katılımıyla, Türkiye – Moldova Ekonomi Forumunun gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Forum kapsamında, Moldova’daki yatırım ortamı ve iş yapma fırsatları hakkında sunum yapılacak olup, firmalara arası iş görüşmeleri imkanın olacağı belirtilmiştir.

 

 

[Devamını oku...]

08
Kocaeli Co-Matching İkili İş Görüşmeleri Etkinliği

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Kocaeli Ticaret Odası’nın yazısına atfen, Kocaeli Ticaret Odası ve Doğu Marmara ABİGEM işbirliğinde 21-22 Mart 2018 tarihlerinde Co-Matching İkili Görüşme etkinliği düzenleneceği ve söz konusu etkinliğe, Türkiye pazarında stratejik ortak bulma, yatırım ve ticaret ortamını değerlendirmek amacıyla yabancı ülke firma temsilcilerinin katılım sağlayacağı iletilmiştir.[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son