Entries for Nisan 2019

17
AİD İş Forumu

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Ülkemizin üyesi olduğu Asya İşbirliği Diyalogu (AİD) Dışişleri Bakanlar Toplantısının 30 Nisan - 2 Mayıs 2019 tarihlerinde Doha'da düzenleneceği belirtilerek, söz konusu toplantı çerçevesinde 2 Mayıs 2019 tarihinde bir İş Forumu'nun gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

16
"Çocuk Gözüyle Tarım" Resim Yarışması Sonuçlandı

Kütahya Ticaret Borsası vizyon ve misyonu dahilinde, bölgemizdeki tarım ticaretinin arttırarak tarımda cazibe merkezi oluşturulması, Ülkemizin gelişiminde ve kalkınmasında önemli yeri olan tarımın, yeni nesiller tarafından önemsenerek değer kazanması adına düzenlenen “Çocuk Gözüyle Tarım” teması adı altındaki ödüllü resim yarışması sonuçlanmıştır.

[Devamını oku...]

15
Türkiye-Almanya Ticaret Çalışma Grubu

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Türkiye – Almanya Orak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) I.Dönem toplantısının 25 ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn.Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier’in eşbaşkanlıklarında Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Bahse konu toplantı sırasında, JETCO kapsamında iki ülke arasında önemli potansiyel arz eden belli sektörler her iki ülkenin özel sektörlerinin koordinasyonunda çalışma gruplarının kurulması hususunda mutabakata varılmıştır.

[Devamını oku...]

10
İtalya Büyükelçiliği İnovasyon Konferansı

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği ve TÜBİTAK organizasyonunda, 16 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da, Türkiye-İtalya İnovasyon Konferansı düzenleneceği bildirilmekte ve açılış oturumunda TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sn. Hasan Mandal, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Sn. Massimo Gaiani ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır'ın katılımcılara hitap edeceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

05
Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü (WDCD) Küresel Merasiminin ülkemiz ev sahipliğinde farklı ülkelerden devlet başkanları, bakanlar, üst düzey bürokratlar ile yerli ve yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

02
Karaçi Tüketici Ürünü Fuarı

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Pakistan Karaçi Ticaret Merkezi'nde Uluslararası Tüketici Ürünleri Fuarı'nın düzenleneceği bildirilmiştir.

 

[Devamını oku...]