Entries for Mayıs 2019

27
Ufuk 2020 Programı

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; TÜBİTAK koordinasyonunda yürütülmekte olan Ufuk2020 Programı’ndan ve sonraki dönemlerde uygulanacak olan Avrupa Birliği Çerçeve Programlarından elde edilecek kazanımları azami ölçüde artırabilmek amacıyla oluşturulan Ufuk2020 Programı İzleme ve Yönlendirme Kurulu (İYK), Avrupa Birliği Çerçeve Programlarının Türkiye’de etkili bir şekilde işleyişini sağlamaya yönelik strateji ve

[Devamını oku...]

23
Ölçü ve Tartı Aletlerine Getirilen Muhafiyet

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 28/2/2019 tarihli 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 11/1/1989 tarihli 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun bazı maddelerinde değişiklikler yapılmıştır.

[Devamını oku...]

22
TMO Randevu Sistemi Hk.

Sayın Üyemiz

 

Toprak Mahsulleri Ofisi Kütahya Ajans Amirliği'nden Borsamıza gönderilen yazıda;

2019 dönemi hububat (buğday, arpa vb. ürün) alımlarının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi randevulu olarak yapılacağı bildirilmiş olup, randevu alımları ile ilgili usul ve esaslar ekte bilgilerinize sunulmuştur.

[Devamını oku...]

17
Tarım ve Orman Bakanlığı Denetimleri Nedeniyle Tahsil Edilen Ücretler

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Kapıkule Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünce yapılan ithalat veteriner kontrolleri kapsamında ithalatçılardan tahsil edilen döner sermaye ücretlerinde mesai dışı yapılan kontrollere ilişkin ücret farklılıklarının kaldırıldığı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

10
TKDK IPARD II - 6.Çağrı İlanına Çıktı

Sayın Üyemiz,

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 08.05.2019 tarihinde IPARD II Programının 6.Başvuru Çarı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

6. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme”  tedbiri kapsamında başvurular yapılmaktadır. 

[Devamını oku...]