Kütahya Ticaret Borsası’nın katkılarıyla, ‘Kütahya Ticaret Borsası Bölcek İlköğretim Okulu” yaptırılmıştır. 10 Derslikli, Bilgisayar ve Fen Laboratuarı olan Resim ve Müzik Odaları ile Ana Sınıfı Bulunan Okulun Açılışı, 15 Mayıs 2008 tarihinde Dönemin Milli Eğitim Bakanı Sn. Hüseyin Çelik tarafından gerçekleştirilmiştir.
 Kütahya Ticaret Borsası Bölcek İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçları Borsamızca karşılanmakta, Okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetler desteklenmekte, muhtaç durumdaki öğrencilere yardımlar yapılmaktadır.

Ticaret Borsası Bölçek İlk/Orta  Okulu öğrencilerinin Voleyboldaki İl ikincilik başarıları kutlandı ve takımdaki öğrencilere  eşofman, forma voleybol topu alınarak ödüllendirildi.

Kütahya Ticaret Borsasınca Bölcek Ortaokulu’nun ihtiyaçları dahilinde 2 Adet Projeksiyon Cihazı ve Ekipmanları alınarak, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya tarafından Okul Müdürü Vecdi Atakan’a teslim edildi. Başkan Altınkaya; bunların bir yardım gibi değil öğrencilerin başarılarını arttıracak bir motivasyon araçları olarak görülmesini istedi. “Yetiştirdiğimiz evlatlarımızın ailelerine, ülkemize ve topluma yararlı birer fert olmaları en büyük dileğimizdir. Bizden sonraki nesillerimize temiz, iyi yetişmiş, kültürlü gençler bırakmalıyız.  Bizler Borsa Yöneticileri olarak, her şeyin eğitimden geçtiği inancıyla eğitim ve öğretimin maddi ve manevi açıdan her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz. Yapılan bu yardımların okulumuza ve öğrencilerimize başarı katmasını dileriz” dedi.