Entries for Mayıs 2017

31
Üyelerimize Duyuru!

Sayın Üyemiz;

 

 

18/05/2017 tarihli 7020 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 27/05/2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

[Devamını oku...]

29
Mesleki Eğitim İçin Kamu Spotu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Meslekî eğitimin işçi ve işveren için öneminin vurgulandığı kamu spotu hazırlandı.

 

Hazırlanan kamu spotunda, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, mesleki ve teknik eğitimin önemine işaret etti.

[Devamını oku...]

08
TOBB ve TURKCELL İşbirliğinde "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi"

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Turkcell, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik "Geleceği Yazan Kadınlar" projesini başlattı.

 

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi ile kadınların yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.  Proje başvuruları internet üzerinden alınacak olup; daha sonra İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Antalya, Denizli, Van, Adana, Eskişehir, Sivas, Aydın ve Samsun olmak üzere 15 ilde hafta sonu yüz yüze, hafta içi ise online olarak eğitimler verilecektir.  

 

3 Haziran – 16 Temmuz arasında düzenlenecek eğitimlerin ardından kadın girişimciler Turkcell'in teknik danışmanlığında projeler üretecek ve eğitim aldıkları illerde projelerini sunacaklar.  Her ilin birinci ekibi İstanbul'da düzenlenecek finale katılacaktır. Finalistler İstanbul'da TOBB  Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Sayın Evrim Aras'ın da olduğu büyük jüriye sunum yapacaklar.

 

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek olup, yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi'ne ziyaret hakkı kazanacaktır. Yarışmada beğeni toplayan iyi fikirler ise Turkcell Arıkovanı'nda fonlamaya açılacak ve kadınlar girişimcilikle ilgili hayallerini ve fikirlerini gerçekleştirme imkanına kavuşacaklardır.

 

" Geleceği Yazan Kadınlar " projesi için başvuru 15 Mayıs'a kadar yapılabilecektir. Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar adresinden erişim sağlanabilecek olan proje ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimciler için önemli bir fırsat niteliği taşıyor.

[Devamını oku...]

Tüm Duyurular

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç