08

Sayın Üyemiz.

Tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir proje olan, çiftçimizin alın teri ile ürettiği ürünleri değer fiyattan satabileceği, tüm alıcılar ve üreticiler ile buluşabileceği ve tüketicimizin de kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara almasına olanak sağlayacak online platform Dijital Tarım Pazarı (DİTAP)'ın tanıtım toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin ev sahipliğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı on-line basın toplantısı ile 29.04.2020 tarihinde yapılmıştır.

 

DİTAP ülkemizdeki tarım sektörünün tamamını kapsamaktadır. Kooperatiflerden, birliklere, çiftçilerden, üreticilere, gübre, tarımsal ilaç, alet ekipman sektörüne, finansman sektörü, sigorta sektörünün bulunduğu kısaca sektörün tüm paydaşlarının gereksinim duyduğu her türlü ürünün tedarik edileceği bir alt yapıya sahip olacaktır. Alıcı, satıcı lojistik sektörü başta olmak üzere bu partalda herkes olacak, böylelikle; üretimden tüketime kadar her nokta izlenmiş olacaktır, www.ditap.gov.tr adresinden takip edilebilmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

 

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

 

DİJİTAL TARIM PAZARI’NA HOŞGELDİNİZ

 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı

Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 161, 06800, Çankaya/ANKARA

Telefon: Alo 180 Timer

 

E-posta: ditap@tarimorman.gov.tr

Okunma Sayısı: 1888
resim
Tüm Duyurular

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç