15
Sayın Üyemiz,
(Üyeye Özel)
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen 09.11.2023 tarihli 12161 sayılı yazıda;
14 Ocak 2022 tarihli ve 31719 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren "Kooperatif Eğitimi Yönetmeliği" kapsamında; esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet, tarım satış, tarım kredi ve pancar ekicileri kooperatifleri, inşaat ruhsatı alınmış ve ortak sayısı 50 veya daha fazla olan yapı, turizm geliştirme ve gayrimenkul işletme konularında faaliyet gösteren kooperatifler, ortak sayısı 50 veya daha fazla olan taşıma konularında faaliyet gösteren kooperatifler, faaliyet konusuna bakılmaksızın 20 milyon Türk Lirası ve üstü net satış hasılatı olan kooperatifler, faaliyet konusuna bakılmaksızın 1000 ve daha fazla ortağı bulunan kooperatiflerin üyelerinin, seçilmelerini takiben en geç 9 ay içinde kooperatifçilik eğitimini tamamlamalarının gerekmekte olduğu belirtilmektedir.
Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı tarafından "Eğitim Sağlayıcı" sıfatı ile yetkilendirilen TOBB ETÜ SEM tarafından, 13 Kasım 2023 tarihi itibari ile genel katılıma açık çevrimiçi bir eğitim planlamaktadır. 
Eğitim hakkında ayrıntılı bilgi ekte bilgilerinize sunulur.
Saygılarımızla

Kütahya Ticaret Borsası
Genel Sekreterliği
Okunma Sayısı: 332
Tüm Duyurular

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç