Covid-19 Duyuruları

25
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;
Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan bir yazı ile; Uluslararası karayolu taşımacılığına ilişkin olarak Türkmenistan Bakanlar Kurulu'na bağlı Ulaştırma ve Komünikasyon Ajansı tarafından hazırlanan Türkmenistan / Uluslararası Yük Taşımacılığına Açılan Sınır Kapıları ve Covid-19 Tedbirleri hakkında bilgi notu paylaşıldığı bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

06
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;  

2021 yılında KOSGEB tarafından, Covid-19 salgınından etkilenen Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) yönelik olarak, Dünya Bankası ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı - JICA işbirliğinde "Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Projesi" başlatılmıştır. Projenin amacı; imalat ve bunun tamamlayıcısı olan öncelikli sektörler ile Covid-19 salgını etkilerinin nispeten yoğun olduğu diğer sektörlerdeki MKİ'lerin faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır.

[Devamını oku...]

29
Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı
Sayın Üyemiz,  

Mikro ve küçük işletmeler, finansmana erişimlerinin kısıtlı olması ve gelir azalışlarından çabuk etkilenmeleri nedeniyle Covid-19 salgınına karşı hassas durumdadır. Ekonomik aktivitelerin ülke geneline yayılmasında,  teknolojik gelişmelerin tabandan itibaren içselleştirilmesinde,  ana sanayi kuruluşlarının malzeme ve ara ürün ihtiyaçlarının yerli üretimle karşılanmasında, yereldeki işgücü potansiyelinin yerinde kullanılarak büyük şehirlere sağlıksız göçün önlenmesinde ve teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesinde son derece önemli olan mikro ve küçük işletmelerin salgının yıkıcı etkilerinden korunmaları gerekmektedir.

[Devamını oku...]

21
Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri

Sayın Üyemiz,

 

Tüm dünyada sağlık alanındaki etkisinin yanında İş Dünyasına da etki eden Koronavirüs (Covid-19) salgınının iş yaşamında alınacak tedbir ve hazırlıkları ele alacağımız “Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri” konulu eğitim programına teşriflerinizi bekleriz.

[Devamını oku...]

16
Covid - 19 Ek Önlemler Genelgesi

Sayın Üyemiz,

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 15.12.2020 tarih ve E-89780865-153-20856 sayılı Covid­19 Ek Önlemler konulu ekte yer verilen Genelgesi ile Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını 

[Devamını oku...]

01
İçişleri Bakanlığı Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgesi

Sayın Üyemiz,

 

İçişleri Bakanlığı tarafından 30.11.2020 tarihli Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında yeni genelge yayınlanmış olup, Genelge ile ilgili ayrıntılar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son   
Tüm Duyurular

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç