Haberler

KÜTBO ve KUTSO'dan Eğitime Bir Destek Daha

  • 03.07.2019
  • kutbo

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Sosyal Sorumluluk faaliyetleri dahilinde vermiş oldukları eğitim desteğine, Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında öğrencilere burs desteğini de ekledi.

 

Burs desteği ile birlikte burstan yararlanan öğrencilerin, organize sanayi bölgelerindeki işletmelerde staj yapmalarına, mezun olduklarında istihdamlarına öncelik sağlanmasına da destek verilecek.

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasındaki Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında KUTSO ile KÜTBO tarafından, 2019-2020 eğitim öğretim döneminden başlamak üzere, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne (KUTSO MTAL) sınavla alınacak öğrencilere burs imkanı sağlanacak.

 

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç’ın katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törenle verilecek burs ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi.

 

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasındaki Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) tarafından, 2019-2020 eğitim öğretim döneminden başlamak üzere, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne (KUTSO MTAL) sınavla alınacak öğrencilere burs sağlanacaktır.

 

LGS sınav sonuçlarına göre, %0 - %20’lik dilimdeki sıralamadan, KUTSO MTAL’yi tercih edecek toplam 30 öğrenciye, dört yıllık eğitim süresince, her eğitim öğretim dönemini kapsayacak şekilde (Eylül-Haziran) on ay süre ile burs sağlanacaktır.

 

Verilecek burs, 2019-2020 dönemi için öğrenci başı aylık net 200,00.-(ikiyüz)TL. olup, gelecek yıllarda burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayıları, Protokol Yürütme Kurulu tarafından değerlendirilerek belirlenecektir.

 

Burstan yararlanan öğrencilerin, organize sanayi bölgelerindeki işletmelerde staj yapmalarına, mezun olduklarında istihdamlarına öncelik sağlanmasına destek verilecektir.

 

Bursun sürekliliğinde; öğrencinin sınıf tekrarına kalmaması, okula devam etmesi, disiplin kurallarına uyması ve herhangi bir disiplin cezası almaması gerektiği usulleri benimsenecektir.

 

Kamuoyunun bilgilerine paylaşırız.  

  • KÜTBO ve KUTSO'dan Eğitime Bir Destek Daha

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç