Haberler

KÜTAHYA TİCARET BORSASI ŞUBAT MECLİS TOPLANTISININ GÜNDEMİ "DEPREM"

  • 24.02.2023
  • oguzhan
Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Halit Topbaş başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla KÜTBO toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Deprem gündemiyle toplanan Mecliste, ülkeyi sarsan deprem felaketi ile ilgili olarak afet bölgesine yapılan ve yapılacak yardım çalışmaları görüşüldü.
 
Meclis Başkanı Halit Topbaş yaptığı açılış konuşmasında, Ülke olarak zor ve acı günlerden geçiyoruz. 06 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle 11 ilimizde yaşanan çok fazla can kayıpları ve büyük yıkıma sebep olmuştur. “Depremde yitirdiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum,  Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Meclis Başkanı Halit Topbaş, depremde can kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek bölgedeki oda ve borsalarda görevli birçok kişinin de hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiğini ifade ederek Allahtan rahmet, camiamıza başsağlığı diliyorum dedi.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin konuşmasında; 06 Şubatta meydana gelen büyük felakette birçok vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsü yüreklerde derin yara izleri bırakmıştır.  Rabbim depremde vefat edenlere rahmet etsin. Çok üzgünüm… Unutmayalım, birbirimizin tutunacak dalıyız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Gün birlik olma günü.”
 
Kütahya Ticaret Borsası olarak bizler de Valiliğimiz,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ve çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda tam bir dayanışma anlayışıyla, çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
 
Borsa olarak, depremin ilk gününden itibaren yardım kampanyası başlattık,  tırlarla gıda, yakıt, giyim, hijyen malzemeleri gibi birçok yardımlarımızı gerçekleştirdik. Deprem bölgesine Valilik koordinasyonunda ayni nakdi yardımlarımız oldu olmaya da devam edecektir.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kütahya Valiliği ve AFAD ile kurulan temaslar çerçevesinde Kütahya Ticaret Borsasının başlatmış olduğu Deprem bölgesine destek kampanyasına büyük duyarlılık göstererek yardım yapan ve araçlarını tahsis eden üyelerimize, yardım yapan kurum ve kuruluşlara, Bölgede arama kurtarma çalışmalarında özveriyle çalışan tüm görevlilere teşekkür ediyoruz.
 
Kütahya Valiliği himayelerinde Kütahya il ve ilçe odalar ve Borsanın katkılarıyla Hatay’da kurulacak “Kütahya konteyner Kent” projesine destelerimiz devam etmektedir.
 
Başkan Gültekin, Geçtiğimiz hafta TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde; Ticaret Bakanımız Mehmet Muş ve oda/borsa başkanının katıldığı istişare toplantısına katıldık. Toplantıda Ticaret Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın konut seferberliği konusundaki direktiflerini iletti.  Bu doğrultuda bakanlık ve TOBB öncülüğünde ülkedeki tüm oda ve borsaların organizasyonu ile bir konut seferberliği çerçevesinde 'Türk İş Dünyası Kalıcı Deprem Konutları Projesi' başlatıldı. Gerek iş dünyası, gerek sorumluluk hisseden bireyler olarak bu projeye destek olalım ve bölgenin konut ihtiyacının en kısa sürede karşılanmasına katkı sunalım.
 
Deprem Gerçeğini Unutmamalıyız,
 
Başkan Gültekin; Yaşadığımız bu elim deprem afeti inşallah son olur, ülkemizde, ilimiz de deprem riski her zaman var. Burada önemli olan tedbirlerin baştan alınması gerekmektedir. Bu şekilde can kayıpları azaltılabilir. Depremler birçok ülkede oluyor. Depremler değil ihmaller insanları öldürüyor. O yüzden önlemlerimizi baştan almalıyız,  dedi.
Konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşülerek toplantı iyi dileklerin sunumuyla sona erdi.

Haber: KUTBO Basın
  • KÜTAHYA TİCARET BORSASI ŞUBAT MECLİS TOPLANTISININ GÜNDEMİ "DEPREM"
  • KÜTAHYA TİCARET BORSASI ŞUBAT MECLİS TOPLANTISININ GÜNDEMİ "DEPREM"
  • KÜTAHYA TİCARET BORSASI ŞUBAT MECLİS TOPLANTISININ GÜNDEMİ "DEPREM"

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç