Tarihçemiz

Kütahya Ticaret Borsası, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun 28. maddesine dayanılarak Kütahya ilinde Borsaya dahil maddelerin alım-satımı ve oluşan fiyatların tespit, tescil ve ilanı işleri ile meşgul olmak üzere,  Sanayi ve Ticaret Bakanlığının  28.04.1997 tarih ve 1997/17 sayılı onayı kurulmuştur. 

 

01.07.1997 tarihinde Asım Gündüz Caddesi No:20/2 Kütahya adresinde faaliyetlerine başlamış olup, 2015-2017 Yılları arasında  mülkiyetini satın almış olduğu Cumhuriyet caddesinde bulunan hizmet binasında, 05.11.2017 tarihi itibariyle ise satış salonu ve laboratuvarı ile günümüzün modern borsacılık hizmeti verdiği Yeni Hizmet Binasında görevlerine devam etmektedir. Faaliyetine 153 kayıtlı üye ile başlayan Kütahya Ticaret Borsası faaliyetlerini sürdürerek üye sayısını her geçen yıl arttırarak devam etmektedir. 2019 Yılı İtibariyle 590 Üyeye sahiptir. 

 

KUTBO ilk seçimleri sonucu oluşan meclis kurulu üyeleri; Ahmet Altınkaya, Sadık Özkök, Ali Berber, Ali Karaaytaç, Sait Özer, Halit Ayas, M.Ali Göker, Nihat Çakır, İsmail Yaşar, İbrahim Durmaz, Ali Doğanay, H.Hamit Tetik, Necati Gültekin, Hüdayi Mandıra yer almaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA ve Meclis Başkanı Halit AYAZ seçilmiştir.

Kütahya Ticaret Borsası’nın katkılarıyla, Kütahya Ticaret Borsası Bölçek İlk-Orta Okulu yaptırılmıştır. 10 derslikli, Bilgisayar ve Fen Laboratuarı olan Resim ve Müzik Odaları ile Anasınıfı bulunan Okulun açılışını 15 Mayıs 2008 tarihinde dönemim Milli Eğitim Bakanı Sn. Hüseyin Çelik tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kütahya Ticaret Borsası, Vizyon ve Misyon sahibi Yöneticilerinin desteği ve personelin çalışmaları ile TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemini Kurarak Belgelendirmiş, 2012 yılında da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Sisteminde “B” seviyede Akredite Borsa olarak kalitesini tescillemiş, 2018 Yılında yapılan denetim sonrası "A" seviyeye yükseltmiştir. 

Kütahya Ticaret Borsası, Üyelerinin Memnuniyeti için belirlediği Amaç ve Hedeflerine emin adımlarla ilerlemekte, sürekli gelişerek büyümekte ve böylece bölgenin parlayan yıldızları arasında yerini almaktadır.

Kütahya Ticaret Borsası’nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, 4. döneminde de Yönetim Kurulu Başkanı seçilerek görevini başarılı bir şekilde yürütmüştür. 2016 Ekim ayı itibariyle seçim dönemine kadar Yönetim Kurulu Başkanlığına Necati Gültekin seçilmiştir.

 

2018 Nisan Ayında yapılan Kütahya Ticaret Borsası Organ seçimleri sonucunda Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin yeniden başkan seçilerek, görevini başarıyla devam ettirmektedir. 

 

Kütahya Ticaret Borsası, 1997 yılında kurulmuş olmasına rağmen hızlı adımlarla büyümesini ve kurumsallaşma yapısını sürdürüp, üyelerine çağdaş borsacılık hizmetini sunmak için Kütahya ili merkez Bölçek Mahallesinde kendi imkanları ile satın  aldığı  50.000m2 lik araziye modern ve günümüz Borsacılık faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirecek, altyapı ve teknik donanımlara sahip, müzayede salonu ve ürün analiz laboratuarının da bulunduğu Selçuklu Mimari Örneklerini yansıtan Yeni Hizmet Binası ile üyelerinin hizmetindedir. 

Kurumsal

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç